Zateplování domů je dnes běžnou stavební činností, kterou se zabývají jak stavební společnosti, tak i amatéři. Je to jedna z prací, na kterou si troufnou i majitelé větších bytových jednotek, například Společenství vlastníků jednotek nízkopodlažních bytových domů. Stačí se dohodnout na domovní schůzi a vypracovat plán, a pokud je někdo z vás dostatečně znalý dané problematiky, například pracuje jako stavební projektant, můžete si připravit vlastní postup prací, nakoupit potřebný materiál a pustit se do díla. Takto lze ušetřit poměrně velké peníze a váš domovní rozpočet pak může být využit jiným, smysluplnějším způsobem.

lešení na domě

Bez lešení se nepohnete z místa – jak chcete pokládat zateplovací minerální vatu nebo fasádní polystyren bez lešení? Teoreticky to jde z žebříku nebo ze štaflí, ale to jen do nízké výšky a navíc je to velmi nebezpečné a pracné. Bez lešení se na takových stavbách nelze obejít, ale zas se nevyplatí jej nakupovat nové nebo použité v bazaru, proto je nejvýhodnějším řešením jeho pronájem. Cenu půjčení lešení rabasleseni.cz snadno zjistíte v ceníku a rozhodně není tak vysoká, aby se vám pronájem nevyplatil.

montáž lešení

Montáž lešení – do ceny pronájmu lešení byste měli započítat i jeho montáž. Sestavit lešení není teoreticky obtížné, ale bez patřičných zkušeností se tu můžete dopustit některých fatálních chyb. Velmi důležité je stavět jej na stabilním a pevném podloží a ukotvit konstrukci do zdiva, aby nedošlo k jejímu zřícení.

Bezpečnost práce – bezpečnostní technici se netěší moc dobré pověsti již z doby socialismu, protože častokrát napomínají své kolegy, aby dodržovali bezpečnostní předpisy, a někdy je nošení ochranné přilby na staveništi a pevné obuvi skutečně otravné, ale stavba je místo, kde dochází k pádům nářadí a stavebních hmot a zejména úrazy hlavy tu pak mívají fatální průběh. Neriskujte život a zdraví, na stavbu ochranné pomůcky patří a není to žádný byrokratický výmysl.

Written by